do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Navigator – klasa premium wśród papierów

0

Navigatorto marka rozpoznawalnego na całym świecie papieru klasy premium. Za sprawą innowacyjnej technologi produkcji, a także obszernemu portfolio, produkty marki Navigator skierowane są do użytkowników biurowych oraz przemysłowych. Papier premium pozwala na prefekcyjną jakość druku, większą oszczędność tuszu, żywsze kolory wraz z głębszą czernią.

A jak to wszystko się zaczęło?

Navigator Company jest portugalskim producentem papieru działającym w branży od lat 50 ubiegłego wieku. Firma dzięki ogromnemu doświadczeniu, innowacyjnym rozwiązaniom, a także działalności pro ekologicznej osiągnęła ugruntowaną pozycję w 110 krajach z 5 kontynentów, wzbudzając tym samym zaufanie milionów użytkowników drukarek. Początki firmy sięgają roku 1957, w którym to w niewielkim młynie nieopodal miejscowości Cacia zespół techników po raz pierwszy otrzymał masę papierniczą z eukaliptusa. Rok 1957 można nazwać początkiem długiej drogi, przekształcającej malutką firmę w do największego producenta bielonej masy celulozowej. Masa ta wyodrębniana jest z wiórek drewna eukaliptusowego. Malutka firemka przekształciła się w globalne przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 2 tys. pracowników i obracające bilonami dolarów.

Wiodący producent w Europie

Od roku 2009 wraz z otwarciem nowego zakładu Navigator Company stał się wiodącym producentem papieru wykonanego z innego materiału niż drewno. Grupa stawia na liczne działania na rzecz ekologii. Więcej niż 50% energii generowanej z biomasy jest wytwarzane przez Navigator Company group, co stanowi 5% zapotrzebowania na energię całej Portugalii. Działania portugalskiej grupy zostały docenione w roku 2013 otrzymując tytuł "Best Company in Europe" nadany podaczas European Business Awards w kategorii "Business of the Year".

Jak to jest zrobione? Papier z eukaliptusa

Początek całego procesu produkcji ma miejsce na plantacji, gdzie każdego roku zasadzanych jest 12 milonów eukaliptusów. Następnie, gdy sadzonki osiągną zadowalający rozmiar pracownicy zasadzają je w ziemii tworząc las. Każdy eukaliptus po upływie 12 lat zostaje ścięty i trafia do zakładu produkcyjnego. Podczas obróbki drewna wytwarzana jest biomasa przekształcana w energię elektryczną oraz drewniane wiórki o standaryzowanym rozmiarze, które transportowane są do fabryki pulpy. Drewniane wiórki poddaje się obróbce termicznej, w wyniku której nastepuje odzielenie włókien celulozowych przez rozpuszczanie ligniny przy pomocy siarczanu sodu, temperatury oraz ciśnienia. Lignina z racji właściwości opałowych jest odzyskiwana w celu wytwarzania pary i energii niezbędnej do obórbki termicznej. Efektem całego procesu jest surowa, brązowa pulpa, którą następnie poddaje się bieleniu. Przebieg bielenia zaprojektowano w taki sposób, aby usunąć z miazgi resztki ligniny, a także inne pozostałosci otaczające włókna celulozowe.

Dwie drogi – pulpa na sprzedaż lub produkcja wewnętrzna

Pulpa trafiająca na rynek zewnętrzny jest suszona oraz przyjmuje formę płaskich arkuszy łatwych w transporcie. Jeśli miazgę planuje się używać dalej w tym samym zakładzie, mokra masa pozostaje transportowana rurociągiem do odpowiedniej części zakładu.

Dokonaj zakupu papieru Navigator w naszym sklepie

Manufaktura papieru

Pulpa wzmacniania jest różnorodnymi wypełniaczami, aby zwiększyć wytrzymałość finalnego produktu. Gotowa do obróbki pulpa trafia do dalszej części maszyny papierniczej. Po odpowiednim rozcieńczeniu miazgę pompuje się do skrzyni wlewowej. Następnie płynna masa przetwarzana jest na arkusz poprzez stopniowe usuwanie wody, drenaż oraz wykorzystanie próżni. Pod koniec etapu z masy wilgoć redukowana jest do 80-85%. W drugim etapie kontynuuje się usuwanie wody poprzez korzystanie z innych metod np. chemicznych, aby wilgotność arkusza ograniczyć do 58-60%. Po wstępnym suszeniu papier przechodzi przez gumowe walce nanoszące roztwór skrobi, aby ułatwić aplikację farb drukarskich. Po aplikacji skrobi wilgotny arkusz ponownie jest suszony poprzez specjalne cylindry. Ogromnych rozmiarów zwoje papieru przekształca się na mniejszy format, a następnie odsyła do maszyny pakującej. Zapakowane rolki lądują w magazynie lub trafią do klientów.

Oferta dla każdego – jaki rodzaj papieru można nabyć?Oferta Navigator

Finalny produkt jakim jest papier marki Navigator można nabyć w kilku wersjach w zależności od własnych preferencji oraz wymagań. Najpopularniejsze rodzaje papieru to:

  • Navigator Eco-Logical – dostępny w formatach A3 i A4, przyjazny dla środowiska papier barwy białej. Idealny wybór dla entuzjastów ekologii.
  • Navigator Universal – perfekcyjna jakość wydruku oraz oszczędność tuszu. Powierzchnia papieru jest gładzona, a jej barwa biała. Dostępne formaty A3 lub A4.
  • Navigator Expression – papier gładki z mikroporowatą powierzchnią przekładającą się na doskonałą jakość wydruku przy jednoczesnym mniejszym zużyciu atramentu. Mirko pory uniemożliwiają rozlewanie się atramentu, dzięki czemu obraz pozostaje ostry. Powierzchnia koloru białego oraz delikatnie gładzona. Dostępne formaty A3 lub A4.
  • Navigator Presentation – papier łączy wszystkie cechy serii Expression, a także odznacza się wysoce białym połyskiem, podwyższoną grubością i nieprzeźroczystością. Powierzchnia w pełni gładzona. Dostępne formaty A3lub A4.
  • Navigator Presentation – papier zaprojektowany z myślą o drukowaniu ważnych publikacji, raportów lub prac dyplomowych. Powierzchnia posiada satynowe i gładzone wykończenie. Doskonała jakość kolorów oraz grubość arkusza. Dostępny w formatach A3 i A4
  • Navigator Colour Documents – seria stworzona na potrzeby drukowania dokumentów prestiżowych, zdjęć, korespondencji lub fachowych dokumentów. Powierzchnia z satynowym wykończeniem. Dostępny w formatach A3 i A4.
  • Navigator Office Card – gruby papier przeznaczony do drukowania ważnych dokumentów jak np.: karty gwarancyjne, dyplomy czy wizytówki. Arkusz odznacza się białym kolorem i satynowym wykończeniem powierzchni. Dostępny w formatach A3 i A4.
  • Navigator Hybrid – hybrydowe rozwiązanie łączące nowe włókna z przetworzonymi. Papier przeznaczony dla wymagających użytkowników. Dostępny w formatach A3 i A4.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl