do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Papier magnetyczny Barva - pomysły na wykorzystanie

0

Wielu użytkowników drukarek są przekonani, że drukarka służy tylko do druku dokumentów, ewentualnie zdjęć oraz czas od czasu (jeśli mamy urządzenie wielofunkcyjne) możemy skorzystać ze skanera lub kopiarki. Żeby wydrukować coś innego, bardziej zaawansowanego, należy według takich użytkowników, zwrócić się do specjalistycznej firmy lub do kogoś kto ma dedykowany sprzęt drukujący. Według nas, to jest największy stereotyp wszystich czasów. Tak naprawdę jest nie wiele rzeczy, które nie mozna by było wydrukować za pomocą zwykłej drukarki atramentowej, odpiwedniego nośnika (papieru) oraz odrobiny wyobraźni.

Od kilku miesięcy posiadamy w ofercie naszego sklepu papier magnetyczny Barva. Tym nie mniej nadal nie wiele użytkowników jest świadoma możliwości takiego papieru. Pozstanowiliśmy więc zaprezenkować Państwu kilka sposobów jak i do czego można wykorzystać magnetyczny papier Barva.

Papier Magnetyczny Barva

Magnetyczny papapier Barva to specjalistyczny nośnik papierowy, składający się z dwu warst: dolnej, wykonanej ze spejalistycznego materiału polimerowego, który tak jak magnes może przywierać do każdej powierzchni metalowej, oraz górnej, która przypomina powierzchnie papieru do zdjęć, dzieki czemu możemy na niej wdrukować kolorowe materiały graficzne w najwyższej jakości. Papier magnetyczny łatwo się tnie nożycami, dzięki czamu, możemy nadawać wydrukom dowolnej formy.

Jak taki papier można wykorzystać?

  1. Zdjęcia i upominki na lodówke

Zdjęcia i upominki do umieszczenia na lodówce, to pierwsze co przychodzi na myśl przy stosowaniu papieru magnetycznego. Wystarczy wybrać odpowiedni obrazek, wydrukować go w jakości fotograficznej, wyciąć nożycamy w dowolnej formie i codziennie cieszyć się wspomnieniami z wakacji póki robimy sobie śniadanie.

Zdjecia na lodówkę 1   Zdjęcia na lodówkę 2   Zdjęcia na lodówkę 3
  1. Zabawki dla dzieci

Nie ma potrzeby wydawać setki żłotych, żeby zapewnić nową rozrywkę dla swojej pociechy. Papier magnetyczny przywiera nie tylko do powirzchni metalowej lecz także do innych kartek papieru magnetycznego. Można to wykorzystać, żeby samemu swtorzyć dla dziecka lalke do przebierania, gre planszową lub inną wymyślną zabawkę. Do zabawy można wykorzystać lodówkę, tacę metalową, pudełko po landrynkach, kaloryfer lub nawet metalowy kosz na śmieci. Jeśli nie masz pomysłu jak wydrukować taką zabawkę, na stronach typu Pinterest jest mnóstwo gotowych szablonów, które wystarczy jedynie wydrukować i wyciąć.

Zabawka 1   Zabawka 2    Zabawka 3
  1.  Elementy dekoracyjne

W danym przypadku wszystko zależy od wyobrażni. Można wydrukować dowolny obraz i wykorzystać go do strorzenia oryginalnego wystroju lub uatrakcyjnienia mebli i instalacji w mieszkaniu.

Dekoracje    
  1. Organizatory czasu, zadań, kalendarze

To jest doskonały sposób, żeby strorzyć atrakcyjny kalendarz, lub listę zadań i trzymać w widocznym miescu jako przypomnienie. Co do tego jest potrzebne? Narysować lub wydrukować siatkę kalendarza i stosować piktogramy, wydrukowane na kartrce magnetyczne do oznaczenia zadań lub ważnych dat.

Kalendarz 1   Kalendarz 2    Kalendarz 3
  1. Magazyn

Powszechnie w magazynach oraz spiżarniach stosuje się papierowe etykiety samoprzelepne do oznaczenia półek z towarem. To sprawia sporo problemów, kiedy musimy przenieść jakiś towar na inną półkę i musimy zdzierać taką etykietę.  Drukując etykiete na papierze magnetycznym, możemy ją z łatwością przenieść na inną półkę wraz z towarem.

Oznaczenia na magazyn

  1. Prezentacje i ogłoszenia

Jeśli zamierzaśz wykorzystać jakąś ilustrację do prezentacji lub wykładu kilkakrotnie, nie musisz ją drukować za każdym razem. Wystartczy wydrukować ją na kartrce papieru magnetycznego i przyczepić do dowolnego elementu metalowego na widocznym miejscu. Papier magnetyczny jest bardzo trwały, dzięki czemu taki wydruk będzie spełniał swoją funkcję przez bardzo długi czas. Papier magnetyczny można również z sukcesem stosować do umieszczenia ogłoszeń na metalowych deskach ogłoszeń.

Wykres   Ogłoszenie

Oto jedynie kilka podstawowych możliwości wykorzystania papieru magnetycznego. Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu tego wpisu, u każdego z was w głowie zrodziló się jeszcze conajmniej kilka pomysłów jak wykorzystać papier magnetyczny do własnych celów. Na tej liście celowo pomineliśmy temat scrapbookingu, który jest tematem-rzęcką, jeśli chodzi o wykorzystanie papieru magnetycznego i nie wystarzyłoby nawet dzieisieciu wpisów, żeby wszystko opisać.  Główna idea, którą chcialiśmy przekazać za pomocą tego artykułu jest to, że nie ma rzeczy niemożliwej do wydrukowania przy połączeniu: wyobrażni, drukarki oraz odpowiedniego nośnika.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl