do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Preton – oprogramowanie zwalczające piksele marnujące 50% tuszu

1

Preton Logo

Programy do zarządzania drukiem, podstawą oszczędności

Ostatnim czasem co raz większej popularności nabierają programistyczne rozwiązania do zrządzania drukiem. Specjalistyczne programy komputerowe, dostarczene zarówno przez firmy zewnętrzne jak i przez producentów drukarek mają co raz więcej użytecznych funkcji, pozwalających nie tylko zarządzać drukiem lecz także oszczędzać na wydatkach na druk.

Takie rozwiązania programistyczne już udowodniły swoją skuteczność w dużych firmach oraz placówkach edukacyjnych. Z użyciem programów do zarządzania drukiem w firmach wyraźnie zmniejsza się ilość wydruków w celach prywatnych, ilość wydruków niepotrzebnych dokumentów, a właściciele firm uzyskują dokładną informację o tym w jakim obszarze ponoszą oni największe straty na kosztach druku.  Takie programy przynoszą duże korzysći poprzez tak zwane oszczędzanie behawioralne oraz zwiekszenie świadomości wpływu kosztów druku na czyste straty przedsiębiorstw.

Lecz co robić, jeśli nie jesteśmy dużą firmą lub uczelnią a wręcz prczeciwnie, jesteśmy małą działalnością, niedużą  placówką oświatową lub zwykłym uzytkownikiem domowym. W takim przypadku podobne rozwiązania są:

  1. zbyt drogie,
  2. posiadają mnóstwo nie potrzebnych funkcji,
  3. świadomość kosztód druku jest i tak na bardzo wysokim poziomie i nie ma zapotrzebowania na specjalistyczne oprogramowanie  do wspieramia oszczędzania behawioralnego.

Właściwie w takich przypadkach bardzo przydatne są rozwiązania Preton Ltd . Dana firma specjalizuje się w opracowaniu programów które zamiast koncentrować się na zarządzaniu drukiem oraz analizie wydatków, główny akcent robi na  bezpośrednim zmniejszeniu zużycia tonera lub tuszu. Przy tym, ze takie zmniejszenie zużycia przychodzi bez jakiegokolwiek pogorszenia lub ograniczenia jakości druku.

Piksele marnujące tusz

U podsytaw  wszysktich rozwiązań Preton leży patent o nazwie Pixem Optimizer TM, który bazuje na manipulacjach z pikselami w obrazie cyfrowym. Pomysł, na który wpadli założyciele firmy Preton jest genialny a zarazem bardzo prosty. Sprawa polega na tym, że piksele, które widzimy na monitorze komputera są kwadratowe. Żeby zobrazić, powiedzy, czarną linię na komputerze, wystarczy umieścić pewną ilość czarnych pikseli jeden obok drugiero.  Natomiast, drukarka  może odwzorowywać takie piksene na papierze jedynie w postaci okrągłych kropek utworzonych przez krople tuszu lub roztopione cząsteczki tonera.  W taki sposób, żeby przenieść na kartkę papieru czarną linię, nie wystarczy umieścić kilka kolorowych kropek obok siębie. Żeby linia miałą równe brzegi, sąsiadujące kropki powinne być umieszczone w taki sposób, żeby zachodziły krawędziami jedna na drugą . To z kolei tworzy na wydruku mnóstwo obszarów, na które zużywa się podwójna ilość atramentu lub toneru.

Jak działa PretonJak działą program Preton?

Żeby eliminować ten problem, program Preton analizuje plik przed wydrukiem i poporostu wyrzuca z niego zbędne piksele, które marnują najwięcej tuszu. Brak takich pikseli nie jest widoczny na wydruku gdyż po usunięciu pikseli, miejsca w których one się znajdowały są wypełniane przez wystające krawędzie sąsiednich kropek. W taki sposób jakość wydruku pozostaje bez mnian gdyż usunięcie zbędnych pikseli pozostaje niewidocznym dla oka. Jednocześnie oszczędności na zużyciu tuszu lub tonera sięgają 50% przy druku tekstu oraz 35% przy druku elementów graficznych.

Jakie są przewagi programu Preton na innymi rozwiązaniami  tego typu?

- Technologia Element Identifier TM

Wiadomo, że rózne elementy wydruku w różny sposób reagują na wyrzucanie zbędznych pikseli. Przy druku tesktu możemy sobie pozwolić na wyrzucenie mnóstwa zbędnych pikseli przed wydrukiem. Lecz nie możemy w taki sam sposób obrabiać przed wydrukiem pliki z grafiką lub wysokojakościowymi zdjęciami, gdzie mamy do czynienia ze skomplikowanym systemem mieszania kolorów oraz przejścia od jednego odcienia kolorowego do drukgiego. Technologia Element Identifier automatycznie rozróżnia z jakim elementem mamy do czynienia i stosuje do różnych elementów inne algorytmy obróbki struktury pikselowej. Dzięki temu przy wydruku jednej kartrki możemy mieś sprawę ze stosowaniem jednocześnie trzech algorytmów oszczędnościowych (jeden dla tekstu, drugi dla grafiki, trzeci dla zdjęć)

Element Identifier w oprogramowaniu Preton

Poza tym program pozwala ręcznie dostosowywać poziom oszczędności dla różnych elementów (tekstu, grafiki, zdjęć) w skali od 10% do 70%. 

Zrzut z interfece Preton Saver Home

- Nie ma potrzeby instalacji nowych sterowników

Program Preton nie ingeruje w istniejącą infractrukturę. Nie ma potrzeby instalować lub zmieniać sterowników drukarki. Wszystkie ustawienia drukarki pozostają takie same a program pracuje w tle zmniejąc jedynie cyfrowy obraz przesyłany do druku. Ponad to, zmniejszając zużycie tuszu/tonera, Preton wydłuża żywotność urządzenia drukującejo poprzez mniejsze zużycie resursu drukarki

- Wiesz dokładnie ile oszczędzasz

Preton prowadzi zapis wszystkich wydruków z informacją o kosztac wydanych na materiały eksploatacyjne oraz kwotach oszczędności osiągniętych  za pomocą programu. Informacja ta może być wyciągana w postaci wielopoziomowych raportów: dla poszczególnych użytkowników, dla poszczególnych drukarek, do której jest podpięto kilka użytkowników, dla grupy użytkowników lub grupy drukarek.

Raporty w oprogramowaniu Preton

Oczywiście oprogramowanie PretonSaver, oprte o technologię Pixel Optimizer nie ogranicza się tylko do wykorzystania w domu lub w małych biurach. Istnieje rozbodowana wersja dla klientów korporacyjnych, która poza oszczędzaniem materiałów eksploatacyjnych oferuje też tradycyjne funkcje zarządzania drukiem takie jak monitorowanie wydruków dla dużej infrastruktury, ustawienie priorytetów druku per użytkownik, per dział lub per drukrarka, rozbudowaną analitykę oraz wiele innych uzytecznych funkcji. Wbrew temu, że w Posce to rozwiązanie jest mało znane, wśród klientów Preton Ltd. Już są setki dużych klientów korporacyjnych na całym świecie.  Na liście tych klientów możemy znależć i takie instytucje jak Kancelaria Premiera Izraela, Unkikredit Group (Włochy), Ministerstwo Obrony Irlandii, Poczta Korei Południowej, Urzędy miast Rzymu, Prahi lub Barcelony, Giełda Papierów Wartośiowych w Istambulu oraz wiele, wiele innych. Jak wynika ze stódiów przypadku omieszczonych na stronie www.preton.com każdy z tych klientów potwierdza, że wskutek danego rozwiązania udało sie im zaoszczędzić od 35 do 40 procent na ogólnych kosztach druku, co w niektórych przypadkach daje nawet kilka set tysięcy dolarów rocznie.


Preton Ltd jest izraelską firmą komputerową specjalizującą się w tworzeniu programów komputerowych do zarządzania drukiem oraz optymizacji kosztów druku. Firma została założona w 2005 roku w Tel Aviv przez Ori Eizenberga. Oferta firmy składa się z 5 produktów PretonSaver Enterprise™, PretonSaver Standard™, Preton Saver Premium™, PretonSaver Home™, PretonPower™ oraz PretonDCA™. Deklarowany poziom oszczędności za pomocą tych produtów może sięgać 70%

Komentarze do wpisu (1)

6 listopada 2017

Program niezwykle przydatny z drukarkami Epsona. Nie wiem czy wszystkie, ale mam dwa modele i każdy w trybie ekonomicznym drukuje tak oszczędnie, że prawie nic nie widać (w przeciwieństwie do Canonów i pewnie innych drukarek). Ten program pozwala mi ustawić "canonowski" tryb ekonomiczny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl