do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Programy Zarządzania drukiem (Managed Print Software) - co to jest?

0

Jakiś czas temu opisywaliśmy nowatorskie rozwiązanie jakim są usługi zarządzania drukiem (Managed Print Services). Głównym zadaniem MPS pozostaje optymalizacja procesu drukowania, dzięki której nasza firma zaoszczędzi nieco środków finansowych, a drukowanie stanie się prostsze i szybsze. W ramach zarządzania drukiem eksperci wykorzystują różne narzędzia np. specjalne oprogramowanie, które przedstawimy w dalszej części artykułu.

Odpowiedni program dla Twojego przedsiębiorstwa

Na rynku funkcjonuje wiele przedsiębiorstw różniących się profilem oraz charakterem działalności. W zależności od aktualnej sytuacji niezbędne jest dopasowanie odpowiedniego oprogramowania usprawniającego drukowanie. Jak się okazuje nie jest to wcale takie proste. Na rynku działa wiele producentów dostarczających programy zarządzające, które oferują nam różne możliwości. W niniejszym artykule przedstawimy rozwiązanie firmy Google oraz Canon.

Program zarządzania drukiem

Zdalne drukowanie oraz dokumenty w jednym miejscu

Oprogramowanie dostarczające przez firmę Google pozwala na mobilne drukowanie oraz łatwiejsze przechowywanie plików. Aby usprawnić proces drukowania wystarczy zalogować się w dwóch usługach – Google Drive oraz Google Cloud Print. Omawiane aplikacje działają praktycznie na każdym komputerze lub urządzeniu mobilnym. Co więcej ich podstawowe wersje pozostają w 100% bezpłatne.

uniFLOW – kompleksowy nadzór nad procesem drukowania

uniFLOW to zintegrowane rozwiązanie z zakresu zarządzania drukiem, które doskonale sprawdza się ze sprzętem marki Canon. Z pomocą omawianego programu z łatwością uzyskamy wgląd w wydatki ponoszone na drukowanie oraz kopiowanie dokumentów. Z pomocą omawianego programu przyśpieszymy proces drukowania i kopiowania, ponadto zbyt duże pliki skompresujemy do odpowiednich rozmiarów. Ważną kwestią pozostaje również bezpieczeństwo zgromadzonych w firmie dokumentów. System zabezpieczeń sprawi, iż wydrukowanie danego dokumentu będzie poprzedzone weryfikacją tożsamości. W ramach uniFLOW zawarto również opcję mobilnego dukowania. uniFLOW pozostaje niezwykle plastycznym systemem, który można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

E-MAINTENANCE– precyzyjna diagnostyka

Z pomocą oprogramowania firmy Canon możliwa jest zdalna diagnostyka oraz monitorowanie urządzeń drukujących. W sytuacji wystąpienia wszelkich nieprawidłowości w procesie drukowania lub pojawienia się awarii, przedsiębiorca niezwłocznie jest o tym informowany poprzez wiadomość e-mail. E-MAINTENANCE nadzoruje również zawartość tuszu w tonerach. Gdy ilość atramentu niebezpiecznie się wyczerpuje, program automatycznie złoży zamówienie u ustalonego dostawcy. Rozwiązanie firmy Canon współpracuje z wielofunkcyjnymi urządzeniami Canona oraz modelami konkurencyjnych firm.

Nie tylko Google i Canon

Przedstawione powyżej oprogramowania to tylko jedne z wielu dostępnych na rynku rozwiązań. Podobne aplikacje oferują pozostali producenci działający w branży drukarskiej np. Samsung czy Xerox. Mówiąc najogólniej, dzięki programom zarządzającym drukiem możemy w łatwy sposób podnieść bezpieczeństwo przechowywanych i drukowanych dokumentów, skrócić czas procesu drukowania oraz nadzorować pracę posiadanego sprzętu.

Wpisy powiązane:

- Usługi zarządzanie drukiem (Managed Print Services) - Co to jest?;

- Preton - oprogramowanie zwalczające piksele, które marnują 50% tuszu;

- Canon Pixma Cloud: Nie potrzebujesz komputera, żeby drukować;

- Usługa Epson Connect - Nie musisz mieć drukarki pod ręką;

- Google Cloud Print - mobilne drukowanie od Googla;

- Applr AirPrint - funkcja druku z urządzeń mobilnych;

- HP Print Service Plugin - aplikacja do druku mobilnego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl