do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Tusze Black Point

0

28 letni staż na polskim rynku

W 1988 na polski rynek materiałów eksploatacyjnych do drukarek wkroczyła marka Black Point. Właścicielem marki do dnia dzisiejszego pozostaje przedsiębiorstwo Black Point S.A. Od 1999 prężnie rozwijająca się marka gości w Bielanach Wrocławskich przy ulicy Atramentowej 5. Black Point każdego dnia dostarcza 1000 tonerów i tuszy, a podczas produkcji zużywa 3000 litrów atramentu. Dane, choć krótkie – w dosadny sposób pokazują dlaczego omawiana marka szczyci się ugruntowaną pozycją. O tuszach Black Point zrobiło się głośno w roku 2012 w znanym konflikcie polskich producentów alternatywnych atramentów z firmą HP. Amerykańskie przedsiębiorstwo zarzuciło, iż zamienniki naruszają ich unikalne patenty i są niezgodne z prawem. Black Point jako jedyna polska marka nie ugięła się pod naporem prawników HP i nie wycofała swoich produktów. Przedstawiciele Black Point swoją postawę argumentują faktem, iż produkowane przez nich tusze w żaden sposób nie łamią prawaTusze Black Point

Tusze, tonery i wiele więcej

Zawirowania z roku 2012 w żaden sposób nie wpłynęły na dalsze funkcjonowanie marki. W ofercie Black Point znajdziemy tusze do drukarek firmy Brother, Canon, Epson, HP i Lexmark oraz tonery przeznaczone do urządzeń z logiem Brother oraz Hewlett-Packard. Jakie korzyści daje stosowanie produktów sygnowanych nazwą Black Point? Materiały do drukarek oznaczone symbolem SUPER+ oraz COLOR+ posiadają o wiele wyższą zawartość składnika drukującego. Rozwiązanie te podwyższa jakość, ergonomiczność oraz trwałość druku. Dla przykładu Linia tonerów Black Point Super Plus wyróżnia się niższym kosztem druku o ponad 50% oraz 40% w przypadku atramentów.

Black Point cenowo oczywiście pozostaje bardziej przystępny niż oryginały, jednakże jest to typowa praktyka wszystkich alternatywnych dostawców. Aby zobrazować różnicę w cenie zestawiliśmy z sobą oficjalne tusze i zamienniki:

  • Epson T1811 Czarny: Black Point 13 ml 38,00 zł, oryginał 11,5 mln 76,50 zł
  • Canon PGI 550 BK (XL): Black Point 18 ml od 39,90 zł, oryginał 15 ml 54,50 zł
  • Brother LC123 BK: Black Point 18 ml od 12,90 zł, oryginał 600 str. 78,50 zł
  • HP 364 BK (XL): Black Point 17 ml od 40,00 zł, oryginał 7 ml 69,50 zł

Black Point swoją ofertę poszerzył o szereg innych materiałów eksploatacyjnych jak: taśmy, zestawy do własnoręcznego napełniania pojemników z atramentem, rolki do faksów, a także papiery fotograficzne. Warto zaznaczyć, iż polski producent oferuje bezpłatną możliwość przetestowania tonera do swojej drukarki tzw. akcja „toner na próbę”. Aby skorzystać z darmowej próbki wystarczy wypełnić odpowiedni dokument zamieszczony na stronie internetowej.

Pełny recykling pustych kartridży i program ECO MIND.

Black Point aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych oraz programach na rzecz ochrony środowiska. Eco Service to marka podporządkowana Black Point, której nadrzędnym celem jest zbieranie zużytych kartridży. Dzięki programowi ECO MIND puste pojemniki wymieniane są na sadzonki drzew lub pieniądze trafiające na konto UNICEFu. 

 

Wpisy powiazane:

Polskie marki zamienników tuszy do drukarek

ActiveJet - Największa polska marka zamienników tuszy do drukarek.

Tusze TB Print - Polska marka zamienników

Tusze Colorovo

Tusze Actis - Alternatywa dla ActiveJet

Tusze Printe - Alternatywna marka Black Point

Accura - Marka Tuszy od Komputronika

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl