do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Tusze regenerowane: Co to jest

0

Zakup tuszy do drukarki może czasem być prawdziwym wyzwaniem, szczególnie jeśli rozglądamy się za zakupem w sklepie z bogatym wyborem zamienników. Przeglądając strony wielu sklepów internetowych bardzo czesto mamy trudności z tym co wybrać: nowe oruginalne tusze, czy może lepiej regenerowane tusze lub jednorazowe zamienniki.  To nie jest łatwe, zdecydować, który wybór będzie najlepszy zarówno dla twojej drukarki jak i dla twojego portfela. Oto kilka informacji, które powinienes wiedzieć jeśli rozważasz zakup regenrowanych tuszy.

regeneracja kartridzy

Regenerowane tusze są oryginalnymi kartridżami, które po opróżnieniu zostały oddane do wyspecjalizowanej firmy w celu odzysku. W procesie regenerazji każdy pusty oryginalny kartridż jest w pierwszej kolejności myty za pomocją specjalnego urzadzenia, które wypłukuje z kartridża wszystkie resztki pozostałych atramentów. Po myciu oraz inspekcji są wymieniame wszystkie popsute lub zużyte elementy kartridża. Po tym wzystkim kartridż jest od nowa napełniany tuszami oraz testowany.

Zwolennicy regenowawanych kartridży uważają taki typ materiałów eksploatacyjnych za najlepszy ze wzgledu na niższą od oryginalnych tuszy cenę oraz na korzyści dla środowiska naturalnego płynąca z recyklingu tuszy. Poza tym, regenerowane kartridże są jedyną alternatywą dla oryginalnych wkładów, jesli w drukarce stosuje się kartridże, wyposażone w głowice drukujące lub do drukarki jest bardzo ciężko wyprodukować zamiennik nie łamiąc prawa/patentów.

Przerzucając sie na regenerowane kartridże można oszczędzić 15-50% na eksploatacji drukarki. Dzieje się tak, gdzyż producenci zajmujący się regenracją oryginalnych tuszy są wolni ustalać własne ceny, wtedy jak spredawcy, oferujący oryginalne wkłady są uzależnione od ceny detalicznej, narzuconej przez producenta drukarki. Na dodatek, regenerowane kartridże sa napełniane tuszem do pełna (ile wejdzie), wtedy jak oryginalne kartridże najcześciej są napełniane tylko częściowo. Regenerowane kartridże korzystają także sporą popularnością wśród użytkowników biznesowych zajmujących pozycję proecologiczną, gdzyż stosowanie regeneracja kartridzy przyczynia się do mniejszenia ilości odpadów elektor-śmiaci a także zmniejsza zużycie plastiku oraz metali.

Tym nie mniej jakość regenerowanych kartridzy znaczaco się różni, w zależności od rzetelniości firmy, która dokonała regeneracji. Osobom, które już mają doświadczenie w stosowaniu regenerowanych kartridży i maja upatrzoną markę jest łatwiej z wyborem. Natomiast, osoby, które dopiero rozważaja zakup regenerowanych tuszy powinne zwrócić uwagę na  to czy sprzedawca regenerowanych tuszy udziela nia nie gwarancje. Satysfakcja klientów jest podstawowym aktywem sprzedawcy dlatego zaufani spradawcy zawsze udzielaja gwarancje na swoje produkty.

No i na koniec chyba najważniejsza informacja dla wielu użytkowników drukaek. Stosowanie regenerowanych tuszy nie może być powodem do odmowy w uznaniu gwarancji na drukarkę. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl