do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Tusze zamienniki – najczęstsze opinie

0

Niemal każdy użytkownik drukarki staje w końcu przed dylematem: kupić tusz oryginalny czy jego tańszy zamiennik? Jest to związane z tym, że stosunkowo niskie ceny drukarek zachęcają klientów do ich zakupu, ale późniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych mogą już nieprzyjemnie zaskoczyć.

Wynika to z polityki producentów urządzeń drukujących, którym oczywiście zależy na wysokiej sprzedaży sprzętu, dlatego tak obniżają jego cenę.

Tę „promocję” próbują sobie zrekompensować ustanawiając wysokie ceny oryginalnych tuszy do drukarek, gdyż jak wiadomo, każdy, kto korzysta z tego sprzętu prędzej czy później będzie musiał zakupić odpowiedni materiał eksploatacyjny.

I to jest właśnie moment, kiedy zagłębiamy się w internet i zaczynamy szukać wszelkich opinii na temat tuszów zamienników, które są dostępne na rynku.

Oryginalny czy zamiennik?

Wpływ na decyzję dotyczącą zakupu tuszu do drukarek ma wiele czynników. I choć tusze zamienniki mają dość dobre opinie wśród użytkowników, to prowadząc np. agencję reklamową, bazującą na doskonałej jakości wydrukach, lepiej będzie wybrać tusze oryginalne, gdyż ich koszt nie będzie stanowił znacznego obciążenia dla firmy. Jeśli natomiast wykorzystujemy drukarkę do użytku domowego, wybór znacznie tańszego tuszu zamiennika wydaje się jak najbardziej zasadny.

Zastanawiać się można przy zakupie tuszu regenerowanego, gdyż akurat w tym przypadku trzeba brać pod uwagę dużą awaryjność i niższą jakość produktu.

Czy tusze zamienniki mają dobre opinie?

Generalnie, krążące w sieci opinie na temat tuszów zamienników są całkiem dobre. Oczywiście ich największym atutem jest cena, która może być nawet do 70% niższa od oryginałów. Jednak, warto pamiętać, żeby nie brać pod uwagę tylko tego czynnika, gdyż zamienniki też różnią się pomiędzy sobą i nie zawsze okazyjna cena będzie równoznaczna z wysoką jakością produktu.

Nie można jednoznacznie stwierdzić, że każdy alternatywny materiał eksploatacyjny idealnie spełni swoją rolę i nie będzie odbiegał od oryginału. Jednak analizując dostępne w Internecie testy i opinie na temat tuszy zamienników, można wskazać pewne cechy, które charakteryzują dobre produkty i mogą nam pomóc w wyborze odpowiedniego tuszu.

Do tych cech należy np. marka i renoma firmy produkującej zamienniki do drukarek. Wbrew pozorom wśród producentów zamienników spotkać można zarówno znane już przedsiębiorstwa o długoletniej tradycji jak i np. chińskie firmy oferujące produkty wątpliwej jakości. Równie ważna jest gwarancja na tusze, gdyż producent który ją oferuje raczej nie będzie sprzedawał wadliwego produktu.

Czy tusze zamienniki wpływają na drukarkę?

Jak powszechnie wiadomo, żywotność dzisiejszego sprzętu elektronicznego jest dość ograniczona i produkty te często psują się tuż po zakończeniu okresu gwarancji. Niestety podobnie jest z drukarkami, które stosunkowo szybko ulegają uszkodzeniu, a ich naprawa często jest nieopłacalna.

Według powszechnych opinii dotyczących stosowania tuszy zamienników, nie mają one znaczącego wpływu na stan działania drukarek. Dlatego, jeśli chcemy obniżyć koszty eksploatacji naszych urządzeń i drukujemy głównie materiały tekstowe, warto pomyśleć o dobrych i sprawdzonych zamiennikach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl