do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Usługi Zarządzania drukiem (Managed Print Services) - co to jest?

0

Zdaniem analityków średnio 3% miesięcznego budżetu każdej firmy przeznaczane jest na drukowanie dokumentów. W większości przedsiębiorstw papier do drukarek oraz tusz wykorzystywany jest w ilościach hurtowych. Sumując koszty każdego zużytego kartridża oraz bloków papieru otrzymujemy ogromne kwoty, które z pewnością można by zminimalizować.

Zmniejszamy koszty druku - Managed Print Services

Managed Print Services (w skrócie MPS) są to wszelkiego rodzaju usługi związane z zarządzania drukiem. Według szacunków skorzystanie z usług MPS pozowoli obniżyć koszty druku nawet o 30%. Jak widzimy korzyści pozostają ogromne. Zarządzanie drukiem łączy w sobie różnorodne narzędzia, programy, strategie oraz rozwiązania, dzięki którym zoptymalizujemy proces drukowania. Usługi MPS oferują zarówno producenci drukarek np. Canon czy Lexmark oraz pozostałe firmy działające w branży drukarskiej. Decydując się na skorzystanie z opcji Managed Print Services otrzymujemy kompleksową usługę obejmującą redukcję kosztów, lepsze bezpieczeństwo, usprawnioną wydajność oraz innowacyjność.

Usługi Zarządzania Drukiem

Redukcja kosztów

Dokładne poznanie kosztów ponoszonych podczas drukowania pozwoli na opracowanie o wiele wydajniejszego i oszczędniejszego stylu drukowania. Zespół ekspertów z łatwością zaproponuje odpowiednie rozwiązanie zarówno dla dużych jak i małych przedsiębiorstw. Możemy być pewni, iż marnotrawstwo druku czy papieru nie wystąpi. Eksperci w ramach redukcji kosztów wybiorą odpowiedniego dostawcę, który zapewni odpowiednie materiały eksploatacyjne, zagwarantują ciągłość dostaw oraz będą nadzorować magazyn.

Lepsze bezpieczeństwo

Drukowane dokumenty bardzo często odznaczają się ogromną poufnością zawieranych w nich informacji. Przeprowadzony w ramach MPS audyt pozwoli na precyzyjne znalezienie luk w systemie zabezpieczeń. Dzięki zabezpieczeniom w precyzyjny sposób możemy ustali, do jakich dokumentów mają dostęp nasi pracownicy. Wszystkie zainstalowane zabezpieczenia pozostają w pełni zgodne z obowiązującym prawem.

Usprawniona wydajność

Wdrożenie odpowiednich rozwiązań pozwoli na zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu. Dzięki MPS pracownicy mogą zaoszczędzić czas i skupić się na swojej pracy. Drukowanie to tylko dodatek we właściwej działalności firm. Niektóre firmy w ramach usprawnionej wydajności oferują nawet tłumaczenie dokumentów oraz wszelkie wsparcie przy ich kreowaniu.

Innowacyjność i ciągły monitoring

Dzięki innowacyjnym technologiom możliwy jest ciągły monitoring procesu druku. W kilka chwil eksperci mogą wykryć nieprawidłowości powstałe podczas drukowania i je skorygować, dzięki czemu koszty druku nie ulegną zwiększeniu.

Sztucznie stworzona usługa czy realna potrzeba na rynku?

Jak się okazuje coraz więcej dużych firm sięga po Managed Print Services, aby zminimalizować koszty związane z drukowaniem. W dobie XXI wieku liczy się każda zaoszczędzona złotówka, którą przedsiębiorstwo może przekazać na o wiele ważniejsze cele niż zakup nowego arkusza papieru czy kartridża. Na chwilę obecną rozwiązania te dominują w krajach anglosaskich, jednakże stopniowo MPS zyskuje popularność w Azji oraz całej Europie. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl