do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

VM – Producent materiałów eksploatacyjnych z Ukrainy

0

Początki firmy VM, ukraińskiego producenta materiałów eksploatacyjnych do drukarek sięgają jeszcze 1996 roku, kiedy z czterech osób została stworzona firma handlowa, specjalizująca się na dostarczeniu urządzeń biurowych oraz materiałów eksploatacyjnych do nich. Nazwa firmy VM właśnie wskazuje na główny profil działalności firmy, gdyż „VM” jest niczym innym jak skrótem od „Vytratni Materialy”, co w tłumaczeniu z Ukraińskiego znaczy „Materiały eksploatacyjne”.

 
              Logo VM 20013 rok                 Logo  
Logo "VM" 1996 rok   Logo "VM" 2003 rok   Logo "VM" 2010 rok  

Jedynie po 3 latach od założenia firmy, w roku 1996 VM zaczyna projektować i produkować własne wzorce materiałów eksploatacyjnych a personel firmy stopniowo zaczyna rozrastać się do 200 osób. Głównym ośrodkiem produkcyjnym firmy staje się fabryka w miejscowości Gatne pod Kijowem gdzie są produkowane kartridże oraz tonery do drukarek laserowych, tusze oraz kartridże do druku atramentowego a także papier fotograficzny do drukarek.

  Fabryka w Gatne   Fabryka w Gatne 2

Na dzień dzisiejszy VM jest jednym z najbardziej innowacyjnym producentów na terenie Ukrainy, który robi stawkę w swojej działalności na automatyzację systemów produkcyjnych. To zapewnia najwyższą jakość produkcji, która jest pozbawiona wad właściwych na przykład chińskim produktom, robionym ręcznie. Dlatego, ze 150 pracowników fabryki VM w Gatne, jedynie 30 osób pracuje bezpośrednio przy produkcji. Reszta osób to są pracownicy laboratoriów badawczych oraz działu logistyki.

Cały asortyment produkcji VM wychodzi na rynek pod dwoma markami: PATRON oraz BARVA

Marka PATRON skupia w sobie:

  • Materiały do drukarek laserowych (kartridże oraz tonery)
  • Kartridże jednorazowe, CISS oraz Wieczne Kartridże do drukarek atramentowych
  • Środki czyszczące oraz akcesoria do urządzeń biurowych

Marka BARVA jest dedykowana wyłącznie drukowi atramentowemu i skupia w sobie:

  • Atramenty do drukarek atramentowych (do napełniania CISS oraz WK)
  • Papier do drukarek atramentowych (foto,  folie, płótna, albumy oraz wiele innych)

Produkcja VM

Niszę swoich produktów na rynku materiałów eksploatacyjnych przedstawiciele firmy VM określają jako „Lepsze od chińskich, tańsze od oryginalnych”. Głównym celem zamienników produkowanych w zakładach firmy jest zapewnienie wysokiej jakości druku oraz bezpieczność dla drukarki. Dlatego surowce do produkcji marek Patron oraz Barva pochodzą wyłącznie z Europy oraz Japonii. Tak jak najlepsi producenci materiałów eksploatacyjnych z wyższej półki, VM nie próbuje imitować wszystkich parametrów oryginalnych tuszy lecz stara się w oparciu o parametry drukarki stworzyć coś unikatowego, wierząc, że dzięki własnemu doświadczeniu oraz doskonałej wiedzy technicznej, potrafi dostarczyć użytkownikowi końcowemu produkt, który lepiej sprosta jego oczekiwaniom.   Jak widać taka wiara popłaca – obecnie mało który produkt z branży materiałów eksploatacyjnych w Europie potrafi dorównać produktom Patron lub Barva jakością.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl