do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Dlaczego nie zastępować płynu do udrażniania głowic innymi substancjami?

0

Pytanie wydaje się oczywiste, ale jednak wiele osób nadal próbuje czyścić zaschnięty tusz wodą, alkoholem czy innymi płynami. Jest to po pierwsze niewystarczająco skuteczne, a po drugie może okazać się wyjątkowo niebezpieczne dla naszego urządzenia.

Woda nie zastąpi płynu do udrażniania głowic

Preparaty tego typu posiadają dokładnie opracowany skład chemiczny, który pozwala na precyzyjne i skuteczne usunięcie zaschniętych resztek tuszu. Nowoczesne produkty są uniwersalne w użyciu i można je stosować zarówno do czyszczenia zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Oferowana przez nie skuteczność jest niemożliwa do uzyskania przy zastosowaniu niededykowanych problemowi środków. Jeżeli czyszczenie zewnętrzne głowicy próbujesz wykonać za pomocą wody, to może okazać się, że nadmierne jej zmoczenie doprowadzi do uszkodzenia. Ponadto woda nie posiada tak dobrych właściwości rozpuszczających, więc sięgasz po sposób mechaniczny i pocierasz powierzchnię głowicy. To jeszcze szybsza droga do wygenerowania awarii. Po takim zabiegu jedyną opcją pozostaje wymiana całego mechanizmu. Kupując w warszawskich sklepach profesjonalny płyn udrażniający głowice, znacznie ograniczysz koszty renowacji sprzętu. Postępując zgodnie z instrukcją i przy zachowaniu dbałości o precyzyjność prac, będziesz zaś miał pewność, iż wykonane czyszczenie nie uszkodzi głowicy.

Jak używać profesjonalnych płynów do udrażniania głowic?

Najlepiej postaw na preparaty o wszechstronnym zastosowaniu. Wtedy będziesz mógł kompleksowo wyczyścić całą drukarkę – głowicę i cały kartridż. Przy zakupie zwróć również uwagę na termin ważności płynu (ma to duże znaczenie w skuteczności i bezpieczeństwie działania preparatu).

  • Czyszczenie zewnętrzne polega na ustawieniu głowicy na ręczniku papierowym, nasączonym dedykowanym płynem do czyszczenia. Powinna ona pozostać w tej pozycji około 30 minut, a następnie należy ją delikatnie osuszyć i dokonać wydruku próbnego. Jeżeli nie wszystkie dysze działają poprawnie, zabieg warto powtórzyć (nawet dwukrotnie), do uzyskania satysfakcjonującego poziomu.
  • W przypadku czyszczenia wewnętrznego kluczowe jest precyzyjne wprowadzenie zalecanej ilości płynu do kartridża, najlepiej za pomocą strzykawki. Pozostawiamy płyn w jego wnętrzu na kilka bądź nawet kilkanaście godzin (w zależności od stopnia zaschnięcia tuszu). Następnie wkładamy kartridż do drukarki i włączamy tryb czyszczenia głowicy. Testowe wydruki, powstające w ten sposób, pokażą nam skuteczność naszych starań. Działania te należy powtarzać do skutku.

Marka preparatów do czyszczenia głowic drukujących Barva
Płyny udrażniające głowice drukujące opracowano po to, by skutecznie radziły sobie z zasychającym tuszem uniemożliwiającym efektywne drukowanie. Jeśli o to nam właśnie chodzi – by mieć dobrej jakości wydruki – jasne będzie, dlaczego nie stosować domowych środków, a wybierać te polecane przez producentów sprzętu, którego używamy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl