do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne – co wybrać?

0

Zarówno jeden jak i drugi produkt, posiadają swoich nieprzejednanych zwolenników oraz przeciwników. O tym, który będzie lepszy, praktyczniejszy i bardziej wskazany decyduje kilka kwestii. Decyzja powinna być podjęta po przemyśleniu potrzeb oraz oczekiwań użytkownika. Nie zawsze więcej znaczy lepiej a taniej – bardziej opłacalnie.

Urządzenia wielofunkcyjne optymalizacja na kilku płaszczyznach

To rozwiązanie okazuje się jak najbardziej przydane w warunkach domowych. Oszczędzasz miejsce a jednocześnie masz do dyspozycji różnorodne funkcje (kserokopiarkę, skaner i drukarkę). Kompaktowość tego typu maszyn pozwala na przechowywanie ich nawet w mniej przestronnych wnętrzach. Ile kosztuje zakup urządzenia wielofunkcyjnego? Propozycja rynkowa jest bardzo szeroka a ceny rozpoczynają się już od około 100 zł. Jednakże nie oszukujmy się, iż taki sprzęt spełni nasze oczekiwania. Niska rozdzielczość, słaba jakość ksero i skanu czy mała wydajność druku to przypadłości, które będą Ci dokuczały podczas użytkowania. Aby uzyskać satysfakcjonujące wartości, warto postawić na urządzenie ze średniej półki. W przedziale cenowym 300 – 500 złotych, będziesz w stanie znaleźć sprzęt, który zaspokoi potrzeby domowego użytku.

Ulubione drukarki warszawian – czyli rozsądek ponad posiadanie

W związku z powyższym, kupowanie drukarki wydaje się mało optymalnym rozwiązaniem ale tylko z pozoru. Jeżeli bowiem korzystamy głównie z funkcji drukowania i chcemy sobie zapewnić odpowiednią jakość, to warto wydać podobną sumę na lepszą drukarkę. Próba zakupu urządzenia wielofunkcyjnego o zbliżonych parametrach, będzie znacząco obciążała budżet. W przypadku, gdy ze skanera bądź kserokopiarki korzystasz okazjonalnie, to lepiej zlecić tę drobną usługę w profesjonalnym punkcie a nie decydować się na zakup urządzenia. W ten sposób zoptymalizujesz koszty. Za kwotę dopłaty do urządzenia wielofunkcyjnego, będziesz mógł zlecić kopiowanie bądź skanowania naprawdę sporej ilości dokumentów.

A co z firmami?

Tutaj kwestia wyboru odpowiedniego urządzenia wygląda trochę inaczej. Jeżeli profil działalności opiera się na częstym używaniu poszczególnych funkcji, to lepiej postawić na osobne urządzenia, które nie zablokują pracy innych osób. Jeżeli jeden pracownik będzie skanował na urządzeniu wielofunkcyjnym, to ten, chcący coś skserować, będzie musiał czekać. Uważaj więc, by optymalizując koszty i miejsce, nie zaprzepaścić możliwości optymalizacji pracy pod kątem wydajności pracowników.

 

Na ten temat na naszym blogu przeczytasz jeszcze:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl