do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

PaperLab – zadbaj o ekologię w swoim biurze

0

Firma Epson na co dzień działa w branży drukarskiej wypuszczając coraz to nowocześniejsze drukarki. Japoński producent postanowił się nieco wyłamać ze sztywnego szablonu i zaprojektował urządzenie PaperLab. Na czym polega oraz czym jest nowe „dziecko” firmy Epson? Zapraszamy do artykułu.

Czyste kartki papieru z odpadów – poznaj PaperLab

PaperLab jest pierwszą biurową maszyną do recyklingu, której zadaniem jest przetwarzanie zużytych arkuszy na czyste kartki papieru. Do tej pory recykling papieru pozostawał skomplikowanym procesem uwzględniającym wiele etapów, a także pochłaniającym znaczne koszty i zasoby siły roboczej. Papier z biur trafiał do centrów składowania odpadów, a następnie do ośrodków recyklingu. Epson postanowił skrócić proces recyklingu za sprawą urządzania PaperLab. Jakie korzyści zapewnia dzieło japońskiej marki? Przede wszystkim zwiększa poufność i bezpieczeństwo danych. Niejednokrotnie zużyte kartki papieru zawierają ważne dla firmy dane lub informacje, które przez przypadek mogą trafić w niepowołane ręce. PaperLab eliminuje ten problem – wszystkie dokumenty poddamy recyklingowi we własnym biurze bez obawy o jakiekolwiek przecieki.

Epson Paper Lab

Szybki czas recyklingu oraz pro ekologiczne działania

PaperLab produkuje nowy arkusz papieru w ciągu 3 minut po załadowaniu go makulaturą. Urządzenie jest w stanie wyprodukować około 14 arkuszy A4 w ciągu jednej minuty. Z kolei ośmiogodzinna praca zapewni 6720 czystych kartek papieru. Podczas rozpoczynania pracy można sprecyzować takie parametry jak: grubość kartki, format oraz…zapach. Proces recyklingu odbywa się bez użycia wody (Dry Fiber Technology), a także zdaniem ekspertów Epson własnoręczny recykling ogranicza emisję dwutlenku węgla, gdyż nie jest konieczne angażowanie dużej floty pojazdów do transportu zużytego papieru.

Technologia PaperLab - trzy etapy

Cały proces składa się z trzech prostych etapów: wytwarzania włókien, wiązanie oraz formowanie. Za sprawą specjalnego mechanizmu dostarczona makulatura przekształca się w długie włókna. Następnie podczas wiązania dodawane są najróżniejsze spoiwa zwiększające wytrzymałość, a także zmieniające kolor. Podczas finalnego etapu formowania użytkownik decyduj o rozmiarze kartki.

Gdzie kupić oraz przyszłość urządzenia

Urządzenie w pierwszej kolejności ma zostać wprowadzone na rynek japoński w roku 2016. W przypadku rynku europejskiego data premiery pozostaje nieznana podobnie jak i cena. Czy urządzenie ma szanse na ciepłe przyjęcie? Niewątpliwie jest to przemyślana konstrukcja choć nie pozbawiona wad. Urządzenie ma spore wymiary - szerokość wynosi 2,6 m, wysokość 1,8 m a głębokość 1,2 m. W ciasnych pomieszczeniach biurowych nie zawsze jest miejsce na tak duży sprzęt. Inną kwestią pozostaje cena, która jak można przewidzieć dla większości mniejszych firm będzie zaporowa. PaperLab porusza bardzo ważną kwestię jaką jest ekologia. Być może wraz za firmą Epson ruszą pozostałe firmy z branży drukarskiej wypuszczając swoje wersje maszyny do recyklingu. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl