do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Epson WorkForce Pro WF-8090 - ekonomiczne i ekologiczne drukowanie A3

0

Epson WorkForce Pro WF-8090 to profesjonalna drukarka wielkoformatowa, która udowadnia, że do dobrych wydruków biznesowych niepotrzebne jest nam urządzenie laserowe. Przemawiają za nią między innymi imponujące prędkości druku oraz niskie koszty eksploatacji.

Co wyróżnia model spośród innych drukarek?
Epson WorkForce Pro WF-8090 nie należy do małych  i lekkich drukarek. Aby umieścić na biurku ważącą blisko 26 kg drukarkę, potrzeba dwóch osób. Wielkość urządzenia ma jednak swoje uzasadnienie. Wynika z potrzeby umieszczania w podajnikach papieru wielkogabarytowego. Główny podajnik może zmieścić tabloid lub format A3, natomiast podajnik uniwersalny zmieści super tabloid (13 do 19 cali) i może drukować banery do 13 do 45 cali. Ogólnie w drukarce może zmieścić się do 1831 arkuszy.

wiecznymi kartridżami do Epson WorkForce Pro WF-8090 oszczędzisz nawet 96% na kosztach druku

Wydruki wielkogabarytowe to jedna z największych zalet tego modelu. Dzięki drukarce większość materiałów biznesowych możemy wytworzyć we własnym zakresie, bez konieczności zlecania tego firmie zewnętrznej. Za jej pomocą możemy zatem drukować wszelkiego rodzaju plakaty, broszury i inne materiały biznesowe a przy tym zaoszczędzić koszty. Poza tym model WF-8090DW pozwala na wydruki automatyczne w trybie dwustronnym w formatach A4 i A3, co zwiększa wydajność pracy w biurze.

Epson WorkForce WF-8090
Wśród zalet tego modelu można również wymienić zaawansowane funkcje łączności. WF-8090 można podłączyć do komputera za pośrednictwem  USB, Ethernet lub Wi-Fi. Ponadto można dokonać bezpośredniego połączenia peer-to-peer z komputerem lub urządzeniem przenośnym za pośrednictwem Wi-Fi Direct. Drukarka kompatybilna jest z tabletami i smartfonami, dzięki aplikacjom Epson iPrint dla iOS lub Android. Aplikacja Epson Email Print pozwala użytkownikom automatycznie drukować dokumenty na WF-8090 za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Szybkość druku
WF-8090, podobnie jak wszystkie drukarki EPSONA, wykorzystuje w druku technologię PrecisionCore, która gwarantuje precyzję oraz szybkość drukowania tak niezbędną w biznesie czy przemyśle. Drukarka jest w stanie dostarczyć nam nawet do 34 stron na minutę w trybach mono i kolorowym. W przypadku standardowych wydruków mierzonych wg normy ISO parametry te wynoszą odpowiednio 24 str./min w obu trybach. Drukując w trybie duplex, możemy liczyć na prędkości w granicach 11 str. A4/min. Ogólnie jakość wyjściowa wydruku jest na dobrym poziomie,  z wyjątkiem, gdy są stosowane w druku małe czcionki oraz grafika. Z tymi drukarka radzi sobie już zdecydowanie gorzej.

Koszty eksploatacji
Tuszu czarnego wystarczy nam na druk do 5000 str. A4,  a kolorowego - 4000 str. A4. A to oznacza, że za jedną stronę czarno -białą zapłacimy około 6 groszy, a kolorową - 28 groszy, co jest całkiem niezłym wynikiem. W przypadku tego modelu oszczędzamy nie tylko tusz, ale również energię oraz papier. Model ten wg informacji producenta zużywa 80% mniej energii niż drukarki laserowe, dzięki zastosowaniu technologii niegenerującej ciepła. Oszczędzanie papieru umożliwia automatyczna funkcja duplex.

Ogólny przegląd pozostałych parametrów technicznych
Jak przystało na drukarkę biurową , wyposażono ją w funkcje pozwalające na ochronę danych. Dokumenty drukujemy bezpiecznie korzystając z kodu PIN. Możemy również wysyłać dokumenty przez e-mail bezpośrednio do drukarki. Umożliwia to aplikacje Email Print for Enterprise.

Podsumowanie
Drukarka przydatna w firmie, w której od czasu do czasu potrzeba wydrukować  dokumenty w dużym formacie. Jej zaletami są przede wszystkim szybkość druku oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Drukarka zużywa mniej energii i zwiększa wydajność pracy m.in. dzięki opcji trybu dwustronnego. Poza tym jest bardzo pojemna, co pozwala nam na oszczędność czasu (który tracilibyśmy na ładowaniu papieru). Minusy? Jakość druku nieco poniżej normy w przypadku wydruków grafik oraz zdjęć. Wyświetlacz LCD również mógłby być większy. Poza tym drukarka znakomicie poradzi sobie w warunkach biurowych dając ekonomiczne i ekologiczne wydruki.

PLUSY

MINUSY
  • niski koszt wydruku strony.
  • szybkość druku
  • duplex

 

 
  • mały  wyświetlacz LCD
  • jakość druku grafik i zdjęć poniżej norm

 Wpisy powiazane:

- Epson WorkForce Pro WF-6590DTWFC - wymaga jedynie niewielkiej obsługi

- Epson WorkForce Pro WF-M5190DW - tanie drukowanie w czerni

- Epson WorkForce Pro WF-5190 - ekonomiczne drukowanie w czerni

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl