do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Jak napełnić tusz do drukarki – poradnik krok po kroku

0

Samodzielne napełnianie tuszy do drukarki nie jest czynnością skomplikowaną, a zapewnia wysoką opłacalność w eksploatacji sprzętu. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pozwolą Wam szybko i bezpiecznie uporać się z tym zadaniem.

Jak uzupełnić tusz w drukarce?

Najpierw należy go kupić. Możesz postawić na wariant uniwersalny, który teoretycznie pasuje do każdego typu drukarki bądź zdecydować się na opcję dedykowaną danej marce – to rozwiązanie jest znacznie bezpieczniejsze. Zwłaszcza jeżeli stawiasz pierwsze kroki w obsłudze technicznej drukarki i potrzebujesz pewnych rozwiązań. Wybierając tanie tusze dostępne w Warszawie, stawiaj na produkty, które są oferowane w małych, fabrycznie zabezpieczanych pojemnikach i posiadają długi termin ważności. Wtedy masz gwarancję ich wysokiej jakości. Teraz pora na samodzielne działanie.

Jak nabić tusz do drukarki HP?

Wyjmij kartridż, połóż go na papierowym ręczniku (najlepiej na powierzchni, która nie ulegnie uszkodzeniu, w przypadku ewentualnego wycieku tuszu). Zdejmij etykietę z oznaczeniem – to pod nią znajdziesz otwór do napełniania. Nabierz odpowiednią ilość atramentu (zgodnie z zaleceniem producenta i typem kartridża) i wstrzyknij ją powoli do środka. Wewnątrz urządzenia znajduje się gąbka, stąd konieczność powolnej aplikacji produktu. W przeciwnym przypadku będzie on wyciekał na zewnątrz. Jak włożyć tusz do drukarki HP po uzupełnieniu? Musisz upewnić się, że jest całkowicie czysty, następnie naklej etykietę, zabezpieczającą miejsce aplikacji i umieść kartridż w pozycji zgodnej z instrukcją. Aby sprawdzić skuteczność napełnienia, zleć opcję czyszczenia głowicy (czasem jednorazowy wydruk wystarczy, niekiedy potrzebne jest kilkukrotne powtórzenie). To opcja dla tuszu czarnego. W przypadku kolorowych, należy postępować podobnie, z tą różnicą, że konieczne jest prawidłowe umieszczenie konkretnych barw w dedykowanych im miejscach. Niedoświadczeni użytkownicy powinni pamiętać także o tym, iż software urządzenia nie będzie uwzględniał uzupełnienia tuszu w taki sposób. Komunikat o jego braku nie wpłynie jednak negatywnie na możliwość dokonywania wydruku.

Jak napełnić i włożyć tusz do drukarki Canon?

W przypadku drukarek Canon, należy postępować analogicznie, z tą różnicą, iż otwór znajdujący się pod etykietą warto nieznacznie powiększyć, by zmieściła się do niego igła od strzykawki. Aplikacja również powinna przebiegać powoli, a po jej zakończeniu należy przyciąć etykietę tak, by powstały otwór nie był zaklejony.
Łatwe, prawda?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl