do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Jaką drukarkę wybrać?

0

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ilu klientów, ilu użytkowników, tyle potrzeb, preferencji i oczekiwań. Postaramy się jednak podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie oraz jakie cechy szczególne powinna posiadać dobra drukarka.

Laserowa czy atramentowa

Drukarka laserowa zapewni Ci szybszy i tańszy wydruk (szczególnie dokumentów tekstowych), natomiast atramentowa lepiej sprawdzi się przy grafikach czy zdjęciach. Do domowego użytku, opartego na niezbyt częstej pracy urządzenia polecana jest opcja atramentowa. Małe warszawskie firmy bądź osoby o specyfice pracy, wymagającej częstego używania drukarki, rozsądnie zrobią stawiając na wariant laserowy.

Kolorowa czy czarno-biała

W tym aspekcie warto kierować się potrzebami użytkowników. W środowisku domowym, zazwyczaj wystarczająca będzie opcja monochromatyczna. Oczywiście możesz postawić na wariant kolorowy, ale jednocześnie powinieneś się liczyć z tym, iż koszty eksploatacyjne takiego sprzętu będą znacząco wyższe. Zwłaszcza w przypadku, gdy tuszu kolorowego używamy sporadycznie – zapewne zaschnie on szybko i będzie wymagał czyszczenia bądź całkowitej wymiany.

Czy potrzebujesz tylko drukarki?

Oferta rynkowa przyprawia o zawrót głowy. Urządzenia wielofunkcyjne posiadają dodatkowo skaner i kserokopiarkę, a to wszystko zmieszczone w małych, kompaktowych gabarytach. Ceny tego typu wyposażenia także zachęcają. Jeżeli jednak zależy Ci głównie na drukarce i chcesz za podobną cenę otrzymać odczuwalnie wyższą jakość urządzenia, to zrezygnuj z wszechstronnego kombajnu. Decydując się na urządzenie wielofunkcyjne, nie będziesz musiał biegać z każdym dokumentem do punktu ksero, by powielić jego treść. Z drugiej jednak strony może okazać się, że wydasz pieniądze na zakup maszyny, która niekoniecznie będzie Ci potrzebna, a pochłonie sporą sumę. Weź pod uwagę, do czego będziesz tego urządzenia używać i jak często.  

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP J552DW wraz z systemem CISS, oraz tuszami

Szybkość drukowania i forma pracy

Warszawscy klienci poszukujący wydajnego sprzętu, powinni postawić na drukarkę o wysokich parametrach względem szybkości pracy. Drugą, równie istotną kwestią jest sposób podłączenia urządzenia. Jeżeli posiada ono łącze bezprzewodowe, to zapewni swobodę dla wszystkich użytkowników. Szczególnie przydatne jest to w przestrzeni biurowej, gdzie kilka czy kilkanaście osób ma podłączone komputery do jednej drukarki i korzysta z niej zamiennie.
Wiele kwestii ma znaczenie – wybierając drukarkę, rozważ wszystkie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl