do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Jaki tusz wybrać do swojej drukarki?

0

Obecnie, prawie każdy posiadacz komputera decyduje się też na zakup drukarki, gdyż urządzenia te stały się stosunkowo tanie i łatwo dostępne.

Producenci tak popularnych drukarek atramentowych, zaczęli do ich sprzedaży wykorzystywać pewne chwyty marketingowe polegające na znacznym obniżeniu ceny tych urządzeń, co skutecznie zachęca klientów do ich zakupu.

Cała tajemnica takiej strategii polega na tym, że drukarka to sprzęt wymagający ciągłego inwestowania, czyli dokupowania tuszy, dzięki którym możliwe jest drukowanie.

Z punktu widzenia producenta, jest to sytuacja bardzo korzystna, pozwalająca na sprzedaż podstawowego towaru po niskiej cenie i czerpaniu korzyści ze sprzedaży materiałów eksploatacyjnych. Jeśli chodzi o klienta, to niestety często po radości z taniego zakupu drukarki, przychodzi rozczarowanie związane z wysokimi cenami oferowanych tuszy.

Dlatego, kupując urządzenie drukujące, należy brać pod uwagę koszty jego przyszłej eksploatacji, które mogą być całkiem spore i zorientować się, jaki tusz do drukarki będzie najlepszy i nie zrujnuje naszego budżetu.

Czym właściwie jest tusz do drukarek?

Tusz do drukarek nie jest zwykłym atramentem lub rozwodnioną farbką. Jego skład jest efektem wielu lat pracy nad tym, aby finalny produkt zapewniał najlepszą jakość i trwałość wydruków. Dlatego, w skład tuszu oprócz barwników wchodzą np. czynniki zapobiegające zwijaniu i zbrylaniu, polimery, rozpuszczalnik, woda czy konserwanty. Tusz umieszczony jest w specjalnym pojemniku zwanym kartridżem do drukarki lub zasobnikiem.

Rodzaje tuszów do drukarek

Generalnie, tusze dzieli się na dwa rodzaje: pigmentowe i barwnikowe. To, jaki tusz do drukarek wybierzemy zależy od tego, co chcemy drukować, na uzyskaniu, jakiego efektu najbardziej nam zależy oraz od rodzaju samego urządzenia drukującego.

stosuje się wtedy, gdy naszym zamiarem jest uzyskanie bardzo ostrych konturów na nietypowym papierze np. czerpanym. Dlatego doskonale sprawdzą się podczas powstawania wszelkiego rodzaju druków ozdobnych, dyplomów, wizytówek, kopert itp.

Bardziej popularne tusze barwnikowe są, co prawda mniej odporne na działanie czynników zewnętrznych niż pigmentowe i wymagają zastosowania dobrego papieru, ale ich cechą jest możliwość uzyskania ładnych, żywych barw. Dlatego wykorzystywane są do drukowania różnego rodzaju zdjęć i grafik, gdzie wymagana jest wysoka jakość i precyzyjne kolory.

Drukarki najczęściej przystosowane są do korzystania z tuszów barwnikowych, ale zdarzają się też urządzenia bazujące na obu rodzajach atramentów.

Jaki tusz do drukarki będzie najlepszy?

Podstawowym kryterium wyboru odpowiedniego produktu jest oczywiście posiadana drukarka i jej możliwości. Drugim wyznacznikiem tego, na zakup, jakiego tuszu do drukarki się zdecydujemy jest oczekiwany przez nas końcowy efekt drukowania.

Niebagatelne znaczenie ma również cena, która na pewno będzie wyższa dla tuszu przeznaczonego do drukowania kolorowych zdjęć, a korzystniejsza, jeśli chcemy drukować tylko czarno – białe materiały tekstowe. Koszt tuszu możemy również obniżyć, jeśli zamiast oryginalnego zakupimy zamiennik tuszu lub tusz regenerowany (tu jednak należy się liczyć z gorszą jakością wydruku).

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl