do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Jakiego płynu do udrażniania głowic drukujących potrzebujesz?

0

Wcześniej czy później, wykorzystując drukarkę atramentową, staniesz przed problemem niewystarczającej jakości wydruku, która będzie związana z zasychającym tuszem. W przypadku rzadko używanych urządzeń proces ten zajdzie stosunkowo szybko (zwłaszcza jeżeli postawisz na produkty o niższej jakości – nawet w kilka tygodni). Częściej używane drukarki borykają się z problemem zasychających resztek tuszu szczególnie w momencie, gdy jest on już na ukończeniu. Jak poradzić sobie w takim przypadku?

Czas na płyn do udrażniania głowic  

Nie musisz wcale wymieniać kartridża ani głowicy drukującej. Często takie zabiegi będą nieopłacalne cenowo i zupełnie niepotrzebne. Elementy najbardziej narażone można wyczyścić za pomocą specjalnych preparatów. Rynek oferuje ich sporą różnorodność, jednakże, aby wybrać ten najodpowiedniejszy, sprawdź na jakiej zasadzie działa i czy można go stosować zewnętrznie jak i wewnętrznie.

Płyn do udrażniania głowic Epson - Barva

Postaw na sprawdzonych producentów

Wpisujesz w przeglądarkę hasło „płyn do udrażniania głowic Warszawa” i stajesz przed tak szerokiemu wyborem, że nie jesteś w stanie samodzielnie podjąć decyzji? Sprawdź więc, czy producent zaleca preparat do czyszczenia zabrudzeń atramentowych, powstałych na zewnętrznych częściach – to często one są właśnie odpowiedzialne za niedrożność przekazywania tuszu. W przypadkach bardziej zaawansowanych konieczne będzie czyszczenie wewnętrzne. Polega ono na wprowadzeniu płynu do wnętrza dyszy, za pomocą strzykawki. Aby rozpuścił on wszystkie, zalegające tam złogi, potrzebnych jest kilka godzin. Kluczowy jest tutaj dobór składników chemicznych płynu czyszczącego, które powinny w bezpieczny i skuteczny sposób uporać się z problemem.

Udrażnianie głowic drukujących według Brava oraz InkTec

Warto postawić na płyny, które pochodzą od sprawdzonych producentów. Prym w tym zakresie wiedzie firma Barva, chociaż dużym uznaniem cieszy się także InkTec. Sprawdź także, jaki typ drukarki posiadasz. Do tych z głowicami piezoelektrycznymi warto zastosować inny środek niż do modeli z głowicami termicznymi. Pamiętaj o tym, by podczas czyszczenia postępować zgodnie z instrukcją podaną przez producenta i nie pocierać powierzchni dysz. Bardzo łatwo bowiem mogą ulec uszkodzeniu. Najlepiej położyć je na ręcznik papierowy bądź delikatną szmatkę, nasączoną płynem do udrażniania. Cały proces nie jest skomplikowany.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl