do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kupujemy drukarkę – jakie parametry wziąć po uwagę?

0

Kupno drukarki – podstawowe ustalenia

Po pierwsze, zwróć uwagę na swój system operacyjny i sprawdź producentów drukarek, którzy go obsługują (drukarki Lexmark, na przykład, nie są kompatybilne z systemami z rodziny Linux).

Na początku musisz też określić, jakiego rodzaju drukarki i jakich funkcjonalności potrzebujesz. Zastanów się, czy potrzebujesz tylko czerni i bieli i chcesz, aby drukarka była szybka. Jeśli do tego pracujesz w biurze, wybierz drukarkę laserową. Czy będziesz korzystać ze skanera? Czy drukarka musi mieć w sobie czytnik kart pamięci i możliwość drukowania zdjęć bezpośrednio z tych kart? Będziesz korzystać z łączności bezprzewodowej? To jedne z podstawowych pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć.

Co więcej, musisz też wiedzieć, jak wiele pieniędzy chcesz wydać na drukarkę. Ustal sobie górną kwotę i nie przekraczaj tego budżetu. Postaraj się, aby kwota była odpowiednia do tego, czego oczekujesz po drukarce.

Po ustaleniu kwestii budżetowych możesz skupić się na poszukiwaniu modelu pod kątem funkcjonalności, które są dla Ciebie najważniejsze oraz tych, których nie potrzebujesz. Nowoczesne drukarki wspierają łączność bezprzewodową, która może być dla Ciebie bardzo przydatna. Z kolei inni użytkownicy mogą potrzebować np. funkcji PictBridge.

Tusze do drukarki kontra toner – co lepsze?

Jakiego typu drukarki potrzebujesz do pracy? To chyba najważniejsze pytanie, na które należy odpowiedzieć. Jeśli będziesz jedynie okazjonalnie drukować dokumenty takie jak listy, tekstów z internetu lub proste arkusze kalkulacyjne, drukarka atramentowa lub tańsza, prostsza laserowa będzie dobrym, wystarczającym rozwiązaniem.

Jeśli chcesz drukować materiały graficzne lub fotografie wysokiej jakości, potrzebujesz atramentowego urządzenia fotograficznego. W przypadku, gdy drukujesz ponad 100 stron dziennie i nie potrzebujesz kolorów innych niż czerń, możesz zastanowić się nad szybszymi modelami drukarek laserowych. Natomiast jeśli zakładasz domową firmę i potrzebujesz połączenia skanera, drukarki, kopiarki i faksu, to najlepiej jest kupić urządzenie wielofunkcyjne.

Wybierz właściwy model drukarki

Po dokonaniu wszystkich ustaleń pora wybrać odpowiedniego kandydata na naszą drukarkę. Przeglądaj sklepy internetowe i porównywarki cenowe w poszukiwaniu najtańszych ofert wybranego modelu. Możesz również poszukać urządzeń używanych. Pamiętaj, aby wybrać markę, która Ci najbardziej odpowiada. Możesz skusić się na HP dla ich wysokiej funkcjonalności lub wybrać urządzenia i tusze do drukarek Epson dla ich nieprzeciętnej jakości obrazu.

Gdy potrzebujesz drukarki atramentowej i zdecydowałeś się na markę Epson, rozważ kupno następujących tuszy:

Jeśli tylko poświęcisz trochę czasu na poszukiwania typu, marki i modelu oraz zdobycie podstawowej wiedzy technicznej o drukarkach (która pozwoli Ci na podjęcie korzystnej decyzji), z pewnością i łatwością znajdziesz urządzenie idealne do Twoich potrzeb.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl