do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Oryginalny tusz do drukarki czy zamiennik?

0

Pytanie to towarzyszy każdemu użytkownikowi drukarki atramentowej, który staje przed koniecznością wymiany kartridża. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoich zaciekłych zwolenników oraz przeciwników. Spór toczy się na płaszczyźnie finansowej, jak i jakościowej. Ale czy rzeczywiście te różnice są aż tak duże?

Tusze do drukarek w warszawskiej ofercie – wybór, który Cię onieśmieli

Decydując się na kupno oryginalnego tuszu do drukarki, będziesz miał pewność, iż jego kompatybilność z urządzeniem zostanie zachowana na najwyższym poziomie. Chodzi tutaj głównie o chip, który znajduje się na kartridżu i wskazuje poziom tuszu. Kupując zamiennik, możesz mieć do czynienia z najczęstszym problemem, pojawiającym się w trakcie użytkowania, jakim jest wyświetlanie się komunikatu o nieoryginalnym wkładzie, niewłaściwym poziomie tuszu bądź jego braku. Zazwyczaj nie blokują one pracy drukarki, są jedynie uciążliwe ze względu na konieczność potwierdzania zapoznania się z informacją. Różnorodność tuszy alternatywnych, pasujących do danych modeli drukarek, ale pochodzących od innych producentów pozwala na przetestowanie wielu opcji i wybór tej o najlepszych parametrach.

A może samodzielne uzupełnienie tuszu w drukarce?

Opcją chętnie wybieraną przez klientów, z racji jej ekonomiczności, jest zakup tuszu do samodzielnego uzupełnienia. Można nim nabić zarówno oryginalny kartridż, jak i zamiennik. Zabieg ten wymaga jednakże przeprowadzenia precyzyjnej aplikacji. Oszczędność poczyniona w ten sposób będzie naprawdę wysoka. Pokutująca od lat teoria, że jedynie oryginalne tusze zapewniają właściwą jakość wydruku jest kreowana przez producentów drukarek, którzy nie chcą rezygnować ze swoich dodatkowych dochodów. W przypadku druku zdjęć czy grafik o wysokiej rozdzielczości, minimalna różnica może być widoczna. Niezauważalna okaże się w sytuacji używania drukarki do codziennego, domowego generowania dokumentów czy innych, prostych form.

Jednorazowe kartridże do drukarek HP
Jeżeli chcesz maksymalnie zoptymalizować wydatki, to zastanów się nad opcją wiecznego kartridża – czyli pojemnika z przeznaczeniem wielokrotnego uzupełnienia. Jego obsługa jest wyjątkowo łatwa, pojemność duża – co zmniejsza częstotliwość uzupełniania a przezroczysta obudowa pozwala na łatwe monitorowanie poziomu tuszu.

Warto przetestować wszystkie opcje i zdecydować samodzielnie, która jest dla nas rozwiązaniem optymalnym.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl