do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

Tusz do drukarki – jak wybrać, gdzie kupić i co zrobić z zużytym wkładem?

0

Zakup drukarki w dzisiejszych czasach nie jest czymś nieosiągalnym i wielu właścicieli komputerów posiada ten sprzęt w domu.

Nowe urządzenia zazwyczaj zaopatrzone są w pojemniki z tuszami, lecz z reguły są one niewielkie i szybko trzeba kupić nowe. Wydaje się, że nie ma tu nic skomplikowanego - wystarczy pójść do sklepu i poprosić o tusz do drukarki.

Sprawa nie jest jednak taka całkiem prosta i warto wcześniej zaznajomić się z paroma informacjami na temat dostępnych na rynku materiałów eksploatacyjnych.

Tusz do drukarki – czy każdy będzie pasował?

Nie każdy tusz będzie pasował do naszej drukarki. Podstawą wyboru jest typ i model naszego urządzenia i zalecenia producenta. Na przykład Brother będzie polecał do swoich produktów odpowiednie tusze Brother, podobnie inni producenci.

Drugim kryterium będzie zapewne kwota, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup tuszu. Materiały eksploatacyjne do drukarek są niestety dość drogie, co często bywa zaskoczeniem dla nowych użytkowników. Nie wszyscy też wiedzą, ze na rynku dostępne są zamienniki tuszy, które często nie odbiegają jakością i wydajnością od oryginałów, za to są znacznie tańsze.

Dlatego, jeśli okaże się, że polecany przez producenta drukarki tusz jest zbyt drogi, warto zainteresować się zamiennikami. Zakupu, nie należy robić jednak pochopnie, gdyż można trafić na produkt kiepskiej jakości. Dlatego wcześniej dobrze jest zapoznać się z opiniami i testami dotyczącymi zamienników, aby wybrać jak najlepszy tusz do naszej drukarki.

Gdzie kupić tusz do drukarki?

To akurat jest najprostsze. Wystarczy pójść do sklepu z artykułami elektronicznymi lub biurowymi. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość konsultacji ze sprzedawcą, który na pewno posiada stosowną wiedzę na temat tuszy do różnego rodzaju drukarek.

Zwolennicy zakupów internetowych bez problemu kupią wybrany tusz w sieci. Jeśli klient dokładnie wie czego potrzebuje, jest to na pewno wygodne i oszczędzające czas rozwiązanie.

Tusz się skończył. Co zrobić z pojemnikiem?

Mogłoby się wydawać, że puste kartridże, można po prostu wyrzucić na śmietnik i nic się nie stanie. Nic bardziej mylnego. Zużyte pojemniki po tuszach klasyfikowane są jako materiały niebezpieczne i powinny być utylizowane. Niestety ciągle jeszcze niewielka ich ilość trafia do recyklingu, a cała reszta ląduje na wysypiskach niszcząc środowisko. Tymczasem zużyte pojemniki mogą zostać przetworzone i ponownie wykorzystane do produkcji nowych wkładów.

Warto o tym pamiętać i poszukać możliwości bezpiecznego pozbycia się pustych pojemników, tym bardziej, że jest to coraz prostsze. Wiele firm zajmujących się recyklingiem oferuje bezpłatny odbiór kartridży i tonerów, lub dostarcza koperty, w które wystarczy włożyć zużyty produkt i bezpłatnie odesłać na poczcie. Podobną politykę stosują producenci drukarek i tuszy np. Hewlett – Packard czy Brother.

Kupując tusze do drukarki, korzystajmy z nich świadomie i dbajmy o środowisko. Recykling nic nas nie kosztuje, wystarczy tylko odrobina dobrej woli.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl