do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Kategorie blog
Chmura tagów

O wyborze drukarki jeszcze słów kilka

0

Obecnie większość ważnych dokumentów lub zdjęć przechowujemy w formie cyfrowej na dysku twardym lub serwisach magazynujących pliki np. Google Drive. Pomimo znacznej cyfryzacji domowe lub biurowe drukarki wcale nie odeszły do lamusa, wręcz przeciwnie – zyskały znacznie nowe możliwości.

Wielofunkcyjne urządzenie drukujące lub podstawowy model?

Niedzielni użytkownicy drukarek powinni wybrać podstawową drukarkę o niewielkich możliwościach. Urządzenia tego typu oferują tylko jedną funkcję – drukowanie w kolorze lub w odcieniach czerni i bieli. Niewielka ilość dostępnych funkcji ma swoje odzwierciedlenie w atrakcyjnej cenie produktu oraz nieskomplikowanemu interfejsowi użytkownika. Z kolei wielofunkcyjne drukarki łączą w sobie szereg innowacyjnych rozwiązań stosowanych w środowisku biurowym. Integracja faksu, skanera, kserokopiarki w jednym urządzeniu znacznie ułatwia pracę w biurze.

Drukarka laserowa lub atramentów?

Niezależnie od możliwości i gabarytów urządzenia, bardzo ważną kwestią pozostaje wybór jednego z dwóch rodzajów drukarek. Jeśli drukujesz pliki będące połączeniem tekstu oraz grafiki, wybierz drukarkę atramentową. Jest to sprzęt wielofunkcyjny, z którego pomocą wydrukujesz dokumenty różnego rodzaju. Większość atramentówek czarnobiały tekst w formacie A4 drukuje z prędkością od 3 do 13 arkuszy na minutę. Niestety w przypadku zdjęć prędkość ta znacznie spada – od 1,5 do 10 i więcej minut na pojedynczy arkusz w formacie 8 x 10.    

W sytuacji, gdy drukujemy głównie czarnobiały tekst wybór laserowej drukarki jest w pełni uzasadniony. Laserowe modele w ciągu jednej minuty drukują od 12 do 20 stron A4. Urządzenia tego typu gwarantują o wiele bardziej ostrzejszą jakość wydruk, jednakże nie są tak dobrze przystosowane do drukowania zdjęć.

Bądź w sieci!

Większość nowych modeli drukarek obsługuje tzw. zdalne drukowanie. Wystarczy zarejestrować drukarkę na stronie producenta, aby móc drukować pliki z komputera lub urządzenia mobilnego bez konieczności używania jakichkolwiek kabli. Za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub łącza Enthernet możemy stworzyć sprawnie funkcjonującą sieć drukarek, między którymi wymiana plików pozostanie o wiele prostsza. Co więcej zdane drukowanie obsługuje również serwisy społecznościowe np. facebook, dzięki czemu w kilka chwil wydrukujemy najnowszą fotkę ze znajomymi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl