do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Wszystkie produkty w sklepie atramentowka.com są skategoryzowane według kodów oryginalnych kartridży (serii drukarek).
Przed wyborem produktu sprawdź numer wkładów w swojej drukarce.

Wygodna i wszechstronna drukarka – Canon PIXMA TS 5050

0

Cechy i konstrukcja

Cieszy fakt, że firma Canon uczyniła TS5050 drukarką wygodniejszą w obsłudze niż modele poprzedniej generacji: połączenie kolorowego 3-calowego wyświetlacza i zaprojektowanych na nowo elementów sterujących stanowi zdecydowaną poprawę, a firma Canon ostatecznie zlikwidowała swój nieintuicyjny układ oddzielnych przycisków wyboru i kierunkowych. W ich miejscu znajdują się proste klawisze kursora z przyciskami w środku, które służą do potwierdzania wyborów, dzięki czemu nowy system menu jest o wiele łatwiejszy w nawigacji.

Seria PIXMA została zaprojektowana specjalnie z myślą o kreatywnym użytku domowym. TS5050 posiada gniazdo kart SD, które umożliwia drukowanie zdjęć bezpośrednio z karty pamięci. Alternatywnie można również korzystać z aplikacji firmy Canon dla systemu Android lub iOS w celu bezprzewodowego drukowania z tabletu lub telefonu.

TS505050 jest wyposażony w konwencjonalny, tylny podajnik papieru i przednią tacę wyjściową na 100 arkuszy. Pewien dyskomfort powoduje czynność zamknięcia klapy podajnika, co należy wykonać ręcznie po uzupełnieniu papieru. Łatwo jest  o tym zapomnieć. Dziwi też brak funkcji automatycznego druku dwustronnego (dupleksowego) - w tej cenie można by się spodziewać, że będzie to standardową funkcją.

Tusz do drukarek – aż 5 osobnych pojemników

Co bardzo cieszy, to fakt , że firma Canon zastosowała system pięciu oddzielnych pojemników z tuszem, wykorzystujący czarny pigment do drukowania na zwykłym papierze oraz osobny czarny atrament dla uzyskania lepszego kontrastu podczas drukowania zdjęć. Dzięki temu drukarka zyskuje na jakości i wszechstronności.

Skanowanie i kopiowanie – mocny zawodnik

Podłączona przez port USB, drukarka Canon oferuje dość szybkie czasy skanowania, nawet w rozdzielczości 1200 dpi – skanowanie zdjęć trwało minutę do półtorej. Kopiowanie jest jednak nieco wolniejsze, niż można by oczekiwać, gdyż wykonanie pojedynczej kopii A4 zajmowało drukarce 20 sekund (w czerni) i 21 sek. (w kolorze).

Firma Canon zazwyczaj instaluje dobrej jakości skanery w swych modelach all-in-one. Wyniki pracy TS505050 są bardzo dobre, co pozwala uzyskać szczególną ostrość i dynamikę. Zarówno kopie kolorowe, jak i monochromatyczne są może nieco zbyt ciemne, ale w większości przypadków nadają się one do większości codziennych zastosowań.

Doskonała jakość druku

Niezależnie od źródła, jakość druku w tym modelu Canona jest niezmiennie doskonała. Tekst jest ciemny i dość wyrazisty, a zdjęcia ostre i szczegółowe, aczkolwiek o nieco ciepłej tonacji kolorystycznej, która może nie spodobać się perfekcjonistom – ci, którzy szukają doskonałych wydruków, mogą potrzebować drobnej ingerencji w Photoshopie, aby zdjęcia wyglądały należycie.

Aby jakość druku zawsze była doskonała, warto zainwestować w tusze:

Podsumowanie

Dzięki dobremu wyglądowi, znakomitym wynikom i doskonałej wydajności, PIXMA TS5050 jest doskonałym urządzeniem wielofunkcyjnym dla domu. Jeśli tylko nie przeszkadza Ci całkowity brak drukowania dwustronnego, to jest to świetne, niedrogie, wszechstronne urządzenie, warte miejsca na Twoim biurku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl